תרבות ארגונית

אחריות - "אנחנו סומכים עליך להיות הפנים והקול של מרחוק בשלב ההפקה מול הלקוחות ולאזן בין אנושיות ותפוקה. נהיה זמינים לך לכל השאלות מתוך ידיעה והבנה עמוקה שהאחריות שלך היא לשאול שאלות, לנהל את מערך ההפקה, ולהוביל לחוויות עובד/לקוח יוצאות מן הכלל"

 

יחסי אנוש מצויינים - נראה לי שזה כבר ברור לך אבל בכל זאת נשמח לשמוע מאחרים על החוויה ולא הכל חייב להיות נעים כל הזמן. אבל כן בתמונה הכללית את אישה אנושית, שהופכת צוות טוב לצוות מצוין!

תשומת לב לפרטים הקטנים - דוגמא מאחד הכנסים שלנו - מפיקה שהבחינה ששעון המחשב של אחד המשתתפים אינו מכוון וזהו הבאג שמנע ממנו להכנס לאירוע

טכנולוגיה חדשה ומגניבה אחת ביום שעושה לך טוב על הנשמה וכיף לך להתנסות בהן וללמוד אותה

יכולת עבודה על מספר פרויקטים במקביל - מפיקים/ות שעובדים איתנו 

אנגלית ברמה גבוהה / שפת אם (שפות נוספות בונוס) 

 

יכולת בעבודת צוות, ניהול זמן ומשימות אישי, עם כלי ניהול פרוייקטים - אוכל.ת טרלו, Teams, וסוגר.ת קבוצות בוואטסאפ לארוחת בוקר וכל זה, תוך כדי שהינך משרה אווירה נעימה וגורמ.ת לכולם לעשות את מה שאת רוצה וצריכ.ה שיקרה - ועוד מרחוק.

העדפה לגמישות בשעות עבודה - "יש כנסים ביום, יש כנסים בלילה, יש לקוחות בכל צד בעולם והם מצפים לשירות הכי טוב תמיד | קודם כל Well being של העובדים שלנו ואחרי זה זמינות"

 

יכולות תקשורת והדרכה ברמה גבוהה (טקסט, דיבור ועמידה מול מצלמה) - את אחת שאומרים לה אחרי שהיא מדברת בפגישה / הדרכה: "אמרת את זה גם ברור, גם קולע וגם בצורה נעימה - איך את עושה את זה?!"

 

יכולת אלתור ועמידה בלחץ - לצד פיתרון בעיות והתמודדות עם אתגרים - לדוגמא: 7:30 בבוקר והמרצה של הכנס שמתחיל בעשר לא יודע מה זה copy-paste ולא מצליח להכנס למערכת.
 

ראש יצירתי - "אפשר לעשות ככה ואפשר ככה אבל כדאי לדעתי ככה."